
Het Centre for Policing and Security (CPS) vierde haar 35-jarig bestaan met een bijzondere tweedaagse conferentie onder de titel: “Samenspel of strijd? De dans tussen wetenschap, politie en beleid” op 8 en 9 mei 2025 in het prachtige Thermae Palace Oostende.
Deze conferentie bood een unieke gelegenheid om samen met toonaangevende wetenschappers, beleidsmakers en politieprofessionals te reflecteren over de complexe relatie tussen praktijk en wetenschap binnen de politie. Hoewel wetenschap en praktijk vaak kritisch naar elkaar kijken, met culturele verschillen en spanningen als gevolg, is het van cruciaal belang om te blijven zoeken naar manieren waarop beiden elkaar kunnen versterken.
Tijdens deze tweedaagse conferentie zoomden we in op verschillende vormen van samenwerking tussen politie en wetenschap. We onderzochten de historische evolutie van deze relatie in België en het buitenland, en stelden ons de vraag hoe wetenschappelijk onderzoek effectief geïntegreerd kan worden in de politiepraktijk en het beleid. Wat verwacht de politie van de wetenschap? En hoe kunnen wetenschappers, ondanks de beperkingen, een waardevolle bijdrage leveren aan de politie?
Op de avond van donderdag 8 mei 2025 vierden we het 35-jarig bestaan van het CPS met een heus avondfeest, waarna u kan overnachten in Thermae Palace.


| 18u00 | Receptie met live pianomuziek – Jara (Jarajazz.com) | |
| 19u00 | Diner | |
| 21u30 | Dansfeest: Wetenschap, politie en beleid, samen op de dansvloer | |
| 01u00 | Einde |
De foto’s van de conferentie kan u bekijken in het google album. De link is niet direct toegankelijk.
Kopieer daarom deze link in uw browser om het album te bekijken:
https://photos.app.goo.gl/oKcEAxxYSW4jDuWC8
+32 (0)476 20 29 40
Driekoningenplein 20
B-9820 Merelbeke
Meer dan 35 jaar samenwerking tussen academische wereld en veiligheidspraktijk!
©2015 - 2020 Centre for Policing and Security. Alle rechten voorbehouden.
